DÜNYA'DA BİR YER

Sosyal Ağlarda Paylaşın


Oyun Hakkında

Yazan: Sian Owen
Çeviren: Ayşegül Hadern
Yöneten: Çağrı Şensoy
Sahne ve Işık Tasarımı: Emir Uğurçay
Kostüm Tasarımı: Deniz Yılmaz
Müzik: Alican Okan
Yönetmen Yardımcısı: Devrim Selen Güner
Proje Asistanı: Kadir Yıldırım
Afiş Tasarımı: Galip Aksular
Afiş Fotoğrafı: Çağdaş Başar
Yapım: SBR & EPİZOT
Yapımcı: Emre Özkan

Oyuncular: İmer Özgün, Ushan Çakır

Tek Perde / 95 Dak.

Ağacın tam kalbine düşen bir yıldırımla turuncuya bürünen, altında yıldırımla uyanmış bir ejderha olduğu iddaa edilen, sihirli bir arazi. Peri ışıkları ile bezenmiş, tarihin her sayfasına ışık tutan bu efsanevi toprak parçası, bugün genç çift Bea ve Joseph'in himayesinde.
Toprağınızın ne kadar derini size ait? Yaşadığınız yer, kim olduğunuz hakkında ne kadar bilgi barındırır? Bir başkası gelip kendine ait olduğunu iddaa ederse ne olur? Bir yere burası benim demek için tapu, sınır çizgileri, araziyi çeviren çitler yeterli midir? Bir toprak parçası orada yaşanmış ve yaşanacak her şeyin tarihini ve geleceğini barındırır. Oğulları Dylan'a bayrağı teslim edene kadar bu toprak genç çiftin sorumluluğunda.
Zaman atlamalarıyla bir arazinin tarihini ve tarihi birbirine bağlayan unsurlarını akıcı bir şekilde anlatan oyun; Sistemi, endüstri devrimini, savaşları, küresel ısınmanın insanlık üzerindeki etkilerini, tarihimizi ve geleceğe olan sorumluluklarımızı sorguluyor. İzleyiciyi bu soruların cevabını tam olarak bastığı yere bakarak cevaplamak üzere serbest bırakıyor

Galeri
Videolar