EMPATOPYA

Sosyal Ağlarda Paylaşın


Oyun Hakkında

Yazar: Rebekka Kricheldorf
Çevirmen: Mehpare Bakır
Yönetmen: Oğuz Utku Güneş
Yapımcı: Feri Baycu Güler
Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter
Dekor & Kostüm Tasarım: Makbule Mercan
Ses & Efekt & Müzik Tasarım: Vehbi Can Uyaroğlu
Koreografi: Utku Demirkaya

Oyuncular: Ali Rıza Kubilay, Aykut Akdere, Ayşe Sedef Ayter, Ayşegül Tekin, Derya Artemel, Elif Melda Yılmaz, Goncagül Sunar, Melina Özprodomos, Murat Okay, Mustafa Ergüven, Tuğrul Tülek, Onur Öztay, Volkan Akçaalan

tek perde / 80 dak.

“Ütopik bir yerde geçen ve sınırsız bir yaşam vaadi sunan ''EMPATOPYA''nın en büyük vaadi, “DAHA İYİ OLAMAYACAK KADAR İYİ HİÇBİR ŞEY YOKTUR” Empati ve sevginin her yeri sardığı “EMPATOPYA”, size varolmak ve solmanın muazzam dengesinde, değer bilen yardımsever komşularınızla unutulmaz bir yaşam sunuyor.
Sosyal statü, rekabet ve ayrımcılığın olmadığı; bebeklerin bile ağlamadığı ''EMPATOPYA'' da olumsuz hiç bir duygu yok. “EMPATOPYA” varolabilecek en güzel ''YOKYER'' ! Tüketim, başarı, rekabet, statü, ayrımcılık gibi toplumsal sorunları kaldırdığınızda geriye ne kalır? Empatopya oyunu günümüzün zorlu dünyasına alternatif, kusursuz görünen ütopik bir toplum modeli yaratarak bu soruyu yanıtlamaya çalışıyor. Gelecekteki bu yeni toplum düzeninde yaşayan “Empatik İnsanlar” bir zamanlar yaşamış olan biz “Vahşiler”in yaşamlarına çok yabancıdır. Acaba bu empatik insanlar daha önce hiç görmedikleri bu ilkel yaşam formuyla karşılaşırlarsa ne olur?

Galeri
Videolar