DENGİN CEYHAN PİYANO RESİTALİ

Sosyal Ağlarda Paylaşın


Oyun Hakkında

Piyanist Dengin Ceyhan, F. Chopin, S. Rachmaninoff, E. Satie, A. Khachaturian ve Fazıl Say ‘ın eserlerinin yanı sıra, Pentagram, Guns N' Roses, Metallica gibi grupların şarkılarının piyano yorumlarından oluşan bir repertuvar ile Baba Sahne'de!

27 Yaşındaki genç piyanist, piyano derslerine 8 yaşında başladı. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. 2008 yılında Academia Akcan’ın düzenlediği Piyano Masterclass’ında İdil Biret ile çalıştı. Gülsin Onay’ın sanat danışmanlığını yaptığı Bodrum Gümüşlük Eklisia Müzik Festivali kapsamında birçok piyanist ile çalıştı. 2014 yılında “PianoforSoma” etkinlikleri kapsamında Davide Martello ile Ankara, Eskişehir ve İstanbul’da konserler verdi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Opera bölümünün lisans öğrencileriyle gerçekleştirdiği 2014 yılında W.A.Mozart’ın – Figaro’nun Düğünü- , 2017 yılnda G.Rossini’nin –l’ocassione Fa il Ladro- 2018 yılında J.Strauss'un 'Çingene Baron' operalarının eşliğini yaptı. 13 Ocak 2018 tarihinde ‘Nazım Hikmet’in 116. doğum yılı' etkinliğinde Haydarpaşa Tren Garında ve yine 2018’de Uğur Mumcu anmasında Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde resital verdi.

Dengin Ceyhan, yoğun konser programının yanı sıra, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir.

Galeri
Videolar